Blog o interiérovém designu

Pokud se chystáte na rekonstrukci nebo zařizování nového domova, pravděpodobně jste narazili na pojmy jako bytový architekt, bytový designér nebo interiérový návrhář. Možná přemýšlíte nad tím, jaký je mezi těmito profesemi rozdíl a koho byste měli oslovit pro váš konkrétní projekt. Ačkoliv se tyto termíny často používají zaměnitelně, ve skutečnosti mezi nimi existují jemné rozdíly, které mohou hrát důležitou roli při výběru toho správného odborníka. Například bytový architekt se soustředí spíše na technické a stavební aspekty návrhu, zatímco designér interiérů klade důraz na estetiku a funkční uspořádání prostoru. Správná volba odborníka může zásadně ovlivnit výsledek celého projektu.
Jako bytové architekti se specializujeme na návrhy interiérů, které nejenom vynikají estetickým dojmem, ale také efektivně využívají rozpočet klienta. Rádi bychom vám představili několik příkladů našich realizovaných projektů a jejich rozpočtů, abyste získali představu o tom, kolik může stát zařídit interiér podle vašich představ. Cena zařízení interiéru se může značně lišit v závislosti na mnoha faktorech, jako je velikost prostoru, požadovaný styl, kvalita materiálů a složitost návrhu. Obecně lze ceny rozdělit do několika kategorií
S čím Vám pomůže bytový návrhář? Projektová dokumentace je podkladem pro následující realizaci interiéru a slouží jako zadání pro jednotlivé dodavatele – stavitele, elektrikáře, truhláře atd. I když každý z těchto specialistů má své odborné znalosti, autor projektu – bytový architekt vidí projekt v celku. Jeho role je poskytování konzultací těmto odborníkům tak, aby mohli provést svou práci v souladu s celkovým návrhem.
U zákazníků, kteří si staví rodinný dům, se často setkáváme s požadavkem na dodání plánů elektroinstalace co nejdřív. Toto přání chápeme, protože elektroinstalace se dělá skoro na začátku stavby. Bohužel z pohledu vytvoření projektu je to přesně naopak. Konečným cílem všech prací na designérském projektu je vytvoření podkladů pro realizaci, do kterých patří i plány elektroinstalace. Ty se vypracují ve finální části projektu na základě odsouhlasených vizualizací. Jinými slovy vypracováním těchto plánů projekt vlastně končí. Pokusím se vysvětlit, proč to nejde jinak, třeba po odsouhlasení dispozice, ale jenom po etapě řešení stylu
Novostavba, stavba rodinného domu nebo rekonstrukce - v jaké etapě je nejlepší se obrátit na designéry interiéru? Včasným začátkem spolupráce s bytovým návrhářem předejdete chybám v projektu a zabráníte zbytečným výdajům, a tato spolupráce zároveň pomůže udělat Váš domov hezkým, útulným a funkčním.