Psychologie interiéru

Zařízení dětského pokoje hraje klíčovou roli v rozvoji samostatnosti a zodpovědnosti dítěte. Prostředí, ve kterém vyrůstá, může pozitivně ovlivnit jeho chování a návyky. Tento článek se týká klíčových aspektů návrhu dětského pokoje, které jsou podporovány vědeckými výzkumy, a které zahrnují faktory rozvoje těchto důležitých dovedností.
Barvy v interiéru dětského pokoje hrají klíčovou roli při formování jejich emocí, chování i kognitivního vývoje. Rodiče často při návrhu dětského pokoje či studentského pokoje spolupracují s bytovými architekty a designérkami, aby vytvořili prostor, který odpovídá nejen potřebám dítěte, ale také podporuje jeho osobnostní růst a rozvoj. Díky správnému výběru barev lze stimulovat soustředění, relaxaci, kreativitu, hravost, zvídavost i paměť dítěte. Výběr vhodné barvy by měl zohlednit i povahu dítěte a jeho potřeby, aby z něj vyrostl vyrovnaný a šťastný člověk.
Mnoho lidí se zaměřuje na stravu a cvičení při snaze o dosažení zdravé tělesné hmotnosti. Málokdo však bere v úvahu prostředí, ve kterém žijeme, a jak může interiér ovlivnit naše stravovací a pohybové návyky. Vědecké výzkumy naznačují, že určité aspekty prostředí v domácnosti mohou mít přímý vliv na chování týkající se stravování, pohybu a nakonec i na naši tělesnou hmotnost. V tomto článku se podíváme na to, jak může váš domov podpořit proces hubnutí, a naopak, jak se vyhnout prvkům, které mohou vést k přibírání na váze.
V bouřlivé fázi na začátku vztahu páru stačí zůstat o samotě, aby si mohl užít vzájemnou blízkost. Ale s přibývajícím věkem a dobou trvání manželství vášeň utichá, přibývají starosti a milování se posouvá do pozadí. Ale sex je veliká rozkoš, kterou nám darovala příroda. Kvalitní sex zlepšuje zdraví, sbližuje partnery, snižuje stres, utiší hádky a dělá z nás silnější a šťastnější lidi. Psychologové vypracovali řadu různých metod, aby pomohli lidem udržet intenzitu intimního života. Patří sem zlepšení fyzické kondice, techniky svádění, speciální oblečení a hračky, vytváření rituálů a pikantních situací.
Jak může pomoci promyšlený interiér kanceláře zredukovat stres u zaměstnanců? Řada výzkumů prokázala, že nadbytečný stres v práci snižuje pracovní schopnosti a osobní efektivitu zaměstnanců. Prostředí, ve kterém se nacházíme, výrazně působí na náš emocionální a fyzický stav. Zrádné je, že tento vliv většinou nevidíme, všímáme si jenom změny v náladě nebo tělesném stavu.

Psychologie interiéru je vědní disciplína, která se zabývá studiem vlivu prostředí a designu vnitřních prostor na lidské emoce, chování a celkovou psychickou pohodu.